Тема: Безпека на дорогах. Дорожня розмітка.
Мета: поглибити знання учнів про правила пішохідного руху; вчити дітей правилам переходу проїжджої частини дороги в місті, селі, за межами населеного пункту; вчити розпізнавати дорожні знаки для пішоходів, уникати безпеки на дорозі; розвивати вміння визначати напрямок руху транспортних засобів; виховувати дисциплінованість пішохода.
Обладнання:жетони, таблиці, елемент нестандартності, ноутбук, ілюстрації знаків дорожнього руху, сигнальні картки.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку:
- Організаційна частина.
- Привітання.
- Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас!
Біля парти станем чемно –
Плине час хай недаремно.
Будемо уважні і старанні всі.
Сядемо рівненько на місця свої.
- Представлення.
- Мене звати Андрій Олександрович і урок основи здоров’я проведу вам я.
- Перевірка готовності до уроку.
- Кожен з вас приготувався?
На перерві постарався?
- Діти, зараз на занятті нам потрібно буде підручник, зошит та пенал. Все зайве, будь ласка,приберіть до своїх портфелів, щоб не заважало вам.
- Актуалізація опорних знань.
- Фронтальне опитування.
- Діти, хто пам’ятає яка тема була минулого уроку?
- Хто назве школу своєї мрії?
- Як називається найголовніший секрет спілкування?
- Пригадайте правила поводження на перерві.
- Які правила поводження в спортивному залі?
- Обговорення ситуацій.
- Діти, зверніть увагу на цей малюнок, що учні роблять не так?
- Яке правило порушили учні на цьому малюнку?
- Що учениця робить не так?
- Молодці, ви добре справились із завданням.
- Мотивація навчальної діяльності.
- Повідомлення теми і мети уроку.
- Отже, ми розглянули безпеку і небезпеку в дома, в школі, а сьогодні ми поговоримо про безпеку на дорогах.
- Введення елементу нестандартності.
- Діти, а допоможуть нам в цьому тітонька Сова та її друзі.
- Вивчення нового матеріалу.
- Робота над загадкою
- Йде, тягнеться через села і міста,
А з місця не рушить. (Дорога)
- Скрізь, де живуть люди, вони будують дороги.
- Діти, а які ви дороги знаєте?
- Молодці! Дороги між містами і селами – це заміські дороги.
- Вони бувають широкими, вузькими, асфальтованими, вкритими бетоном або бруківкою. Їх ще називають шосейними.
- Як ви гадаєте на якому малюнку ви бачите шосейну дорогу? (1)
- Дороги, які не мають твердого покриття, називають ґрунтовими. І вона зображена на малюнку під номером…(2)
- Робота з підручником.
- Діти, відкрийте сторінку 89, але читайте уважно, бо потім вам тітонька Сова приготувала питання.
- Якщо не має тротуарів, то чим рухається пішохід? (Узбіччям)
- Коли правильно можна переходити шосе? (коли дорогу добре видно в обидва боки)
- Як переходити дорогу? (тільки під прямим кутом)
- Молодці. За ваші правильні відповіді тітонька Сова розповість, як правильно переходити дорогу в містах.
- Робота з дорожніми знаками.
- Діти, як називається частина дороги, призначена для пішоходів?
- Як називається частина дороги, призначена для руху транспорту?
- Як називається місце, де пішохід переходить дорогу?
- Так, це пішохідний перехід, але вони бувають різні і тому тітонька Сова хоча розповісти про пішохідні переходи та як вони позначаються для водіїв. Увага на екран.
(перегляд відео-фрагменту «Азбука безпеки на дорозі тітоньки Сови»)
- А зараз ми перевіримо, як уважно ви слухали тітоньку Сову.
- Діти, що це за знак? Молодці.
- Знаки «Пішохідна доріжка», «Пішохідна зона» і«Житлова зона» позначають місця, де рух транспортуобмежено або заборонено. Тут можна спокійно ходити,бігати, грати.І ці знаки ви можете побачити на сторінці 90
- Як називається перший (другий, третій) знак? Добре
- Фізкультхвилинка.
- Хто вже, хто вже так стомивсь
Що ліворуч нахилився?
Хто вже спить?
Треба дружно всім вам встати
Фізкультхвилинку розпочати:
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.
Один і два, три і чотири —
Набираємося сили.
Нахилились, повернулись,
До товариша всміхнулись.
І тихенько сядьте на місця свої.
- Читання тексту.
- Діти, зараз вашим завдання буде прочитати текст на сторінці 91, але читайте уважно, бо вам потім буде потрібно відповісти на декілька питань.
- Знайди на малюнку осьову лінію, «зебру», «острівець безпеки»
- Розкажи, як треба правильно переходити дорогу. Поясни чому?
- Закріплення вивченого матеріалу.
- Робота в друкованому зошиті.
- Зараз, діти, відкрийте ваші зошити на сторінці 40 і ваше завдання: розгляньте малюнки. Позначте зеленим кольором малюнки, де діти поводяться правильно, а червоним – де створюють небезпечну ситуацію на дорозі.
- Гра «Світлофор»
- Діти, у вас на партах лежать картки, я буду вам зачитувати твердження якщо воно правильно, то показуєте картку зеленим боком, а якщо ні – то червоним:
- Біля доріг діти повинні грати з м’ячем.
- Під час переходу дороги ти подивишся спочатку ліворуч, а потім праворуч
- Переходи доріг бувають підводні
- Пішохід, який йде по узбіччю, повинен йти назустріч транспорту.
- Дорогу можна переходити де завгодно
- Дорожня розмітка створено тільки для водіїв
- Підсумок уроку.
- Підсумкова бесіда.
- Які дорожні знаки ви зустрічаєте дорогою до школи?
- Якої сторони ви тримаєтесь на тротуарах і пішохідних доріжках?
- Де ви переходите дорогу, коли йдете до школи?
- Чи користуєтесь ви підземним і надземним переходами?
- Чи переходите ви дорогу підземним або надземним переходами, йдучи до школи?
- Оцінювання.
- Молодці. Тітонька Сова дуже задоволена вашими успіхами у навчанні і тому дарує на згадку ці жетони.
- Прощання.
- Ось і пролунав дзвінок — закінчився наш урок.
За роботу — по заслузі! Щиро дякую вам, друзі!
|