Тема:Безпека в домі. Побутові небезпеки.
Мета:формувати систему знань про правила безпечної поведінки вдома; формувати вмінння і навички, які допоможуть уникати побутових небезпек під час відсутності батьків;розвивати увагу, логічне мислення; спонукати учнів до виконанння правил поведінки вдома; виховувати обережність вміння чинити розсудливо.
Обладнання:роздатковий матеріал, зображення казкового героя, малюнки, правила на дошку.
Тип уроку: Комбінований.
Хід уроку
І Організаційний момент.
- Привітання.
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе,
Привітайтесь: «Добрий, день!»
- Представлення.
- Мене звати Анастасія Ігорівна і сьогодні урок основи здоров’я проведу у вас я.
- Перевірка готовності учнів до уроку.
Сіли рівненько, прибрали все зайве з парт
Приготували підручник, зошит, ручку,олівці.
Та приготувалися уважно слухати та працювати.
ІІ Актуалізація опорних знань.
- Перевірка домашнього завдання.
- Діти, на попередньому уроці ми вивчали тему «У незнайомому місці».
- Що потрібно робити, якщо ви загубилися?
- Які поради ви запам’ятали?
( Зберігай спокій. Ти впораєшся з ситуацією.
Залишайся там, де ти є. За тобою повернуться.
Якщо маєш мобільний телефон, повідом батьків.
Якщо ні, звернись по допомогу до дорослих)
- До кого можна звернутися по допомогу?
- Відтворення ситуації (за малюнком).
- Діти, на дошці ви бачите малюнок. Мені потрібні два учні, які розіграють ситуацію коли хтось загубився.
- Подивіться на цей малюнок, що зображено наньому.
- Так, правильно це супермаркет. Хто хоче розіграти ситуацію в супермаркеті.
- Молодці.
ІІІ Повідомлення теми і мети уроку.
- Вступна бесіда.
- Діти, хто знає що таке небезпечні ситуації? (Це, коли життю і здоров’ю людини є загроза).
- Що повинна робити людина, щоб уникнути небезпеки?( Дотримуватися правил безпеки. Людина має бути готова до небезпек).
- Сьогодні на уроці ми з вами дізнаємось, як уникати небезпек удома, та які правила безпеки треба знати кожному із нас.
- Введення елементу нестандартності.
- Діти, сьогодні нам на уроці буде допомогати Бараш.
IV Сприйманння і усвідомлення нового матеріалу.
- Робота за підручником.
- Діти, і перше завдання яке пропонує нам Бараш це відкрити підручник на с. 82 прочитаємо вірш Олега Орача. Слухайте уважно я буду читати. Потім Бараш буде задавати вам питання.
Білка селиться в дуплі,
Їжачисько — у кублі,
Вепр — у хащах верболозів,
А ведмідь — в глухім барлозі.
Люди селяться в містах
І в зелених селах,
І живуть вони ось так
У людських оселях.
- Про яких тварин ідеться мова у вірші? (Білка, їжачисько, вепр,ведмідь)
- Де вони живуть?
- Робота за малюнками.
- Розглянте малюнки на с. 82.
- Які будинки на них зображено?(Одноповерховий і багатоповерховий).
- У якому будинку живете ви?
- Розкажіть скільки в ньому поверхів; чи є в будинку газ, гаряча і холодна вода?
- У кожному будинку є місця, де бігати і гратися небезпечно.Тому давайте розглянемо малюнок на с. 83.
- Які небезпечні приміщення є в цьому бидинку? ( Кухня, ванна кімната, підсобні приміщення)
- Чому кухня — це небезпечне місце для ігор і розваг?
- Чому не можна гратися на балконі, біля відчинених вікон, на підвіконні?
- Чому не можна заходити без дозволу у підсобні приміщення: підвал, гараж, комору?
- Разом із дорослими обстежте вашу оселю. Дізнайтесь, де вам можна гратися, а куди ходити не слід.
- Які місця у вашій квартирі можуть стати небезпечними для розваг?
- Правила безпеки (обговорення і розробка).
- Перед тим я виконати наступне завдання, яке підготував нам Бараш, потрібно вивчити правила безпеки. Я вам зараз їх роздам і собі вклеїте в зошит.
-
- Вмикати самостійно електроприлади.
- Гратися на кухні, у ванній кімнаті, а також на підвіконні, балконі, горищі.
- Відчиніти і зачиняти самостійно вікна.
- Сідати на підвіконня, перехилятися через нього.
- Викидати будь-що через вікно чи балкон.
- Діти, поясніть як ви розумієте ці правила.
- Молодці, тепер наступне завдання.
- Робота у зошиті.
- Діти, зараз Бараш нам пропонує відкрити зошит на ст. 32 та розглянути хто з дітей поводиться безпечно, коли перебувають вдома, а хто – ні?
- Почнемо, візьміть до рук червоний та зелений олівці, червоний колір буде означати, що діти поводять себе неправильно, а зелений – безпечно.
- Тож , діти, що зображено на першому малюнку.
- Так, правильно зафарбовуємо яким кольором?
- Правильно зеленим.
- Дивимося наступний малюнок. Що ви бачите?
- Чому хлопчик поводить себе небезпечно?
- Яким кольором будемо зафарбовувати кружечок?
- Так, червоним.Наступний малюнок.
- Яким кольором зафарбуємо кружечок?
- Правильно червоним.
- Що ми бачимо на наступному малюнку?
- Правильно зафарбовуємо зеленим кольором.
- Наступний малюнок яким кольором зафарбовуємо?
- Червоним, правильно.
- І що ми бачимо на останньому малюнку?
- Правильно червоним кольором зафарбовуємо.
- Діти, щоб ви порадили дітям яким загрожує небезпека?
- Молодці, діти, Бараш вами дуже задоволений.
- Фізкультхвилинка"Веселий відпочинок".
- Діти, зараз Бараш пропонує вам хвилинку відпочинку.
Раз, два - всі присіли,
потім вгору підлетіли.
Три, чотири - нахилились,
із струмочка гарно вмились.
П'ять, шість - всі веселі,
крутимось на каруселі,
Сім, вісім - в поїзд сіли,
ніжками затупотіли.
дев'ять, десять - відпочили.
- Молодці, заспокоїлись. Спочатку сідають дівчатка, а потім хлопчики.
- Робота за малюнками.( с. 84)
- Також вдома є багато небезпечних предметів. Трапляються випадки, коли ви перебуваючи вдома, можете ненавмисно завдати шкоди собі чи іншим. Бараш пропонує розглянути нам малюнки на с. 84 і подивитися, що це за предмети.
- Назвіть предмети що зображені на малюнку.
- Чому небезпечно гратися цими предметами?
- Знайдіть на малюнку те, …
- що може уразити струмом;( холодильник,телевізор, чайник, лампа настільна).
- що може спричинити пожежу;( запальничка, сірники, свічка, газова піч)
- чим можна порізатися або вколотися;( ніж, голки, пила, сокира, ножиці)
- Чим можна отруїтися; ( фарби, порошок, миючі засоби)
- Які предмети, що колють і ріжуть зображені на малюнку?
- Чим можна продовжити цей перелік? (ніж, голка, цвях, вязальні спиці, шпилька, пила, кнопка, шило).
- Яких правил ви повинні дотримуватися, щоб залишатися в безпеці?
- Давайте розглянемо правила в підручнику на с. 85.
- Вмикай тільки ті електроприлади, які дозволяють батьки.
- Якщо електроприлад іскрить, негайно скажи про це дорослим.
- Стеж, щоб крани з водою були закриті.
- Користуйся інструментами разом із дорослими. Після роботи інструменти слід прибрати у безпечне місце.
- Робота у зошиті.
- Діти, зараз Бараш пропонує знову вам попрацювати у зошиті на с.33.
- Якими предметами вдома можна завдати шкоди здоровю?
Давайте розглянемо та зафарбуємо кружечки зеленим або червоним кольором.
V Закріплення вивченого матеріалу.
- Гра «Підскажи словечко».
- Діти, зараз Бараш пропонує вам таке завдання я вам буду читати речення в яких потрібно буде вставити одне слово.
- Не можна торкатися чайника, який стоїть на вогні, оскільки він … (гарячий).
- Відкрита електрична розетка – це … ( небезпека ).
- Не можна брати пральний порошок, оскільки він … (отруйний).
- … людина намагається уберегти себе від небезпек. (Обережна).
- Щоб різати папір, тобі потрібні … (ножиці).
- Якщо ти обережний і … (уважний) навіть удома, з тобою нічого поганого не станеться.
- Ніж – це … (гострий) предмет.
- Якщо стався … (нещасний) випадок, потрібно викликати «Швидку допомогу».
- Електрична … (розетка) може бути небезпечною, якщо сунути в неї пальці.
- Висовуватися у відчинене … (вікно), якщо немає грат, дуже небезпечно.
- Творче завдання.
- Зараз Бараш пропонує трохи помалювати, листочки, які я вам зараз роздам, на них потрібно буде намалювати свій дім або квартиру та потім дехто з вас розповістьнам, які небезпечні місця є в нього дома.
- Молодці, ви добре впорались з таким творчим завдання.
VI Підсумок уроку.
- Підсумкова бесіда.
- Які небезпечні ситуації загрожують вам удома?
- Яких правил ви повнні дотримуватися, щоб колючі, гострі, і ріжучі предмети залишилися безпечними?
- Які небезпечні приміщення для розваг є вдома ?
- Оцінювання.
- Діти, Бараш дуже задоволений сьогоднішньою вашою роботою, тому хоче подарувати вам маленьки подарунки.
- Домашнє завдання
- Прощання.
- Допобачення, до нових зустрічей.
|