П`ятниця
27.06.2025
18:04
Можна знайти:

 

Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:
Категорії розділу
1 клас [16]
2 клас [18]
3 клас [12]
4 клас [15]
Літня школа [24]
Пошук
                    
Наше опитування
Хто ви?
Всього відповідей: 428
Вкотакті

Головна » Статті » Конспекти занять » 3 клас

Шевченкове слово

 

Тема: Шевченкове слово

Мета: Закріпити знання учнів про творчість Т.Г.Шевченко,розвивати мовлення,мислення,увагу,виховувати любов до книги,бажання читати твори Т.Г.Шевченка.

Обладнення:Портрет Шевченка,тема на дошці,вірш з пропущеними літерами,малюнок хати,красворд,малюнки театрів,пам’ятників,нагородження,малюнки картин.

Вид заняття: Усний журнал.

Хід уроку

I.Вступна частина.

1)Привітання

Чуєте,дзвенить дзвінок?

Слід почати наш урок.

Враз шуміти перестаньте,

Біля парт тихенько станьте.

-Доброго ранку!

-Сідайте.

2)Перевірка готовності до роботи

- Нумо гляньте всі швиденько,чи на партах все чистенько?Кожен з вас приготувався,на перерві постарався.

3)Повідомлення теми і мети.

-Епіграфом до нашого сьогоднішнього заняття стануть такі слова :

Ну,щоб здавалося слова,

Слова та голос-

Більш нічого.

А серце б’ється

Ожива,як їх почує.

-Діти,хто знає чиї це слова?

-Тема нашого заняття «Шевченкове слово»..І сьогодні ми будемо говорити про незвичайну людину,людина яка по сей день є «володарем душі».Це людина-український поет,художник,філософ.Сьогодні на занятті ми спробуємо відкрити для вас нові знайомі сторінки його творчої  біографії.

-Діти,до нас сьогодні в гості завітав журналіст,він буде спостерігати за вами на в протязі всього заняття.

II.Основна частина

  1. 1 сторінка «Біографія»

-Ось перша наша сторінка нашого «журналу» під назвою  «строінки з біографії»

-.9 березня 1814 року в селі Моринці Звенигородського повіту на Київщині (тепер Черкащина) у бідній кріпацькій хаті Шевченків народився хлопчина. Батьки дали йому ім'я Тарас.Коли минав  йому другий рік, переселились Шевченки з усією сім'єю до села Кирилівка. Велика була сім'я: батько Григорій, мати Катерина, три сестрички (Катря, Ярина, Марійка), два братики (Микита, Йосип) і дідусь Іван. Всіх дев'ятеро.

-Хто такі «кріпаки»?(люди,яких пани використовували в якості домашньої прислуги)

  1. 2 сторінка «Поет»

-Дитячі роки поета були тяжкими,сирітськими,безрадісними. І лише мальовничі краєвиди природи рідного краю розвіювали смуток,і в серці заграла радісна сила.

-Всю Черкащину,як тепер називають Шевченків край,малий Тарас сходив своїми босоми ногами,скропив дрібними росами-сльозами.

-Милувався Тарас чарівністю степу,різнобарвністю гаю,гомоном рідного краю,землі,мови.

Я так її,я так люблю

Мою Україну убогу,

Що проклену святого бога,

За неї душу погублю!

-Все своє життя,де б не був поет,душею линув до рідного краю,рідної домівки.

-Хоч я к тяжко було Тарасові в рідній хатині,але з якою любов’ю він думами лине до неї,як ніжно називає «хатиночка»,як милується зеленим гаєм,чистим ставом.

-Згадка про рідну домівку навіює на поета інші думи,і він лине у квітучій вишневий садок на Україну.

Садок вишневий коло хати,

Хрущі над вишнями гудуть,

Плугатарі з плугами йдуть,

Співають ідучи дівчат,

А матері вечерять ждуть.

-Діти,яку картину ви уявили,прослухавши вірш? Що ви відчули?

-Діти на дошці висить віршик,але там пропущені букви,хто знає які потрібно вставляти букви?

Вч…тьс…, бр…т… м…ї,

д…м…йт…,   ч…т…йт…,

ч…ж…г…   н…вч…йт..сь

і св…г… не ц…р..йт..сь.

- Дякую, молодці!

 

3)Фізкультхвилинка

Раз, два – руки в боки,
Три, чтотири – два підскоки,
П’ять, шість – нахились,
Сім, вісім – розпрямись,
Дев’ять, десять – всі присіли,
І за парти тихо сіли.

  1. 3 сторінка «Художник»

-3 сторінка нашого уявного журналу «Шевченко-художник»

-Тарас Шевчекно як художник займає одне з найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві.Він прекрасно володіє всіма відомими тоді засобами графічного зображення.

-Соьгодні ми з вами познайомимося з найвидатнішими  картинами Т.Г.Шевченка.

-Циганка-ворожка

-Катерина.Час створення.

-Місячна ніч на Косаралі.

-Т.Г.Шевченко був не тілки великим поетом,а й талановитим художником.Його пензлю належить багато пейзажів,портретів,побутових картин.

-Діти на дошці є красворд,спробуємо його відгадати.

1)Зацвіла у лузі червона …(калина)

2)Зоре моя вечірняя,зійди над …(горою)

3)Між ярами над ставами … зеленіють (верби)

4)Закувала … (зозуленька)

5)Любо,любо стало пташечка ..(зраділа)

6)Червоніє за горою … співає.

 5)  4 сторінка «Пам’ять Кобзарю»

- У цьому році минає 200 річчя з дня народження славетного сина України Тараса Шевченка.Народ пам’ятає про свого Кобзаря,вшановує його пам’ять:імя Шевченка названо парки,театри,вулиці.Його імя у 1939 році присвоєно Київському державному університету.На майданах міст і сіл споруджено пам’ятники поету

-Не лише в Україні вшановують його пам’ять.Пам’ятники нашому Шевченку стоять у далекій Канаді,Угорщині,США,Франції.Вулиці багатьох міст світу теж названо його іменем.

III.Заключна частина.

1)Підсумкова бесіда

-А зараз наш журналіст буде задавати питання.

-Про кого ви сьогодні говорили на заняття?

-Що ви запам’ятали?

-Ким для нас є Тарас Шевченко?

-Як вшановують пам’ять Тараса Шевченка?

2)Нагородження

-Діти ви були всі молодці,дуже активні,кмітливі.

-Отримують нагородження,той хто був активним

3)Прощання

- Нам дуже сподобалося з вами працювати і будемо з нетерпінням чекати нашої наступної зустрічі.

-До побачення.

Категорія: 3 клас | Додав: Emmett (24.08.2014) | Автор: Варламова М.Ю.
Переглядів: 607 | Теги: Шевченко Т.Г., Кобзар | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar