Тема : «Весела Сова»
Мета : вдосконалювати вміння та навички роботи з природним матеріалом; навчити виготовлювати малюнки з листя; розвивати образне мислення, уяву, охайність; виховувати самостійність, працьовитість, інтерес до уроку.
Обладнання: тема, малюнки до теми, жетони, листя , готова Сова, Добрик, готові елементи, відео.
Вид заняття: творча майстерня
Хід заняття:
І. Вступна частина
- Привітання
- Ви сьогодні вже проснулись?
Мамі зранку посміхнулись?
Клас наш радо вас вітає!
Настрій кожен гарно має?
Привітай нас, рідно школо!
Добрий день!
- Перевірка готовності учнів до заняття
- Нумо, гляньте всі хутенько,
Чи на партах все чистенько?
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
- Повідомлення теми заняття
Уночі гуляю, а вдень спочиваю.
Маю круглі очі, бачу серед ночі.
(Сова)
- Діти, сьогодні ми з вами і з нашим Добриком зробимо аплікацію з листя – Сова.
ІІ. Основна частина.
- Перегляд відео фрагменту
- Зараз ми вам про пропонуємо переглянути відео. Дивіться уважно потім будуть питання.
( Перегляд відео про сов)
- Які сови бувають?
- Якого вони кольору?
- Що їдять?
- Де живуть?
- Аналіз зразка
- Діти,подивіться на мене і скажіть що у мене в руках?( аплікація).
- З якого матеріалу виготовлено?
- З яких частин складається?
- Що необхідно мати для виготовлення аплікації?
- Інструктаж до практичної роботи

1етап – підготовити місце для роботи
2етап – вирізати листя
3етап – наклеїти листя на основу сови
4етап – вирізати очі, дзьоб і лапки
5етап – наклеїти очі, дзьоб і лапки
- Повторення послідовності виконання
- Скільки всього елементів вам потрібно? Порахуйте.
- Якої форми очі, дзьоб, лапки?
- В якій послідовності будете наклеювати всі елементи?
- Повторення правил техніки безпеки
- Як правильно користуватись клеєм?
- Скільки клею накладаємо?
- Як прибрати зайвий клей?
- Що треба робити якщо клей розлився?
- Фізкультхвилинка
Буратіно потягнувся,
Раз — нагнувся, два — нагнувся,
Руки в сторону розвів —
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба нам навшпиньки встати.
- Самостійна робота учнів
- В кінці заняття ми проведемо виставку кращих робіт
- Починаємо працювати. (проходжу по рядам слідкую, допомагаю.)
ІІІ. Заключна частина
- Виставка кращих робіт
- Діти, роботи закінчили!
- А зараз підніміть свої роботи щоб ми вирішили яка Сова найкраща.
- Ви дуже добре по працювали.
- Молодці!
- Підсумок уроку
- Діти закінчили працювати. Відклали все з рук.
- Чим ми сьогодні займались на уроці?
- Чи цікаво вам було?
- Хто чому навчився?
- Прощання
- До побачення діти!
|