Тема: Ключі від форту Буаяр.
Мета: Навчити дітей доцільно користуватися своїми розумовими здібностями, розв’язувати логічні задачі, навчити використовувати знання з математики для вирішення цікавих завдань; розвивати кмітливість, спостережливість і логічне мислення учнів; виховувати інтерес до математики.
Обладнання: тема, карта, костюм пірата, приклади-кораблі, ілюстрація бочки, ребуси, чоловічки-фігурки, анаграма, жетони.
Вид заняття: заочна подорож.
Хід заняття:
- Вступна частина.
- Привітання.
Вже дзвінок нам дав наказ:
Працювати час настав
Тож і ви часу не гайте
Працювати починаймо.
Щоб урок пройшов не марно
Вам сидіти треба гарно
Не крутитись на уроках,
Як папуга чи сорока!
Добрий день, сідайте!
Тож давайте працювати!
- Перевірка готовності до уроку
- Діти, подивіться уважно на свої парти. Чи нема там нічого зайвого?
- Основна частина.
- Підведення до теми.
- Із неохайної країни Замазурії до прозорих клітинних земель Математики прийшов злий пірат Цифрюк і все пішло шкереберть. Цифра 9 перетворилась на 6, 8 розпалася на 2 нулі, а найгірше – Всесвітня таблиця множення почала помилятись на всі 100 %.
- Отже, сьогодні ми побуваємо у країні Математиці, допоможемо її мешканцям позбутися шкідливого Цифрюка та врятуємо Добрика, якого викрав пірат.
- Але ми будемо не просто подорожувати, нас чекають складні та цікаві завдання, виконати які ми зможемо тільки якщо будемо уважними та активними
- Найголовніше наше завдання, якнайшвидше дістатися до зазначеного місця, відшукати ключі від форту Буаяр та визволити Добрика. Саме так і звучить наша тема: «Ключі від форту Буаяр». Тож вирушаємо.
- Введення елементу нестандартності.
Прихід героя:
- Цифрюк: Ага, ви мене не чекали? А я прийшов! Порозважаюсь! Як я зіпсував таблицю множення. Я хочу, щоб країна Математика розпалась! І тоді я засную свою країну.
- Це ми не зможемо зняти чари! Та наш 1-в клас зможе зняти будь-які чари! А ще ми знаємо, що з кожним зняттям чар ти будеш ставати добрішим.
- Цифрюк: От я зараз і подивлюсь, чи під силу вам це зробити.
- Задачки-жарти.
- Наша перша зупинка – місто Веселих задачок. Розгадавши правильно задачі ми знімемо першу частину чар зі злого Цифрюка і наблизимося до Форту Буаяр. Але не забувайте обов’язково піднімати руку, інакше відповіді не будуть зараховані.
- У морі плавало 9 пароходів, 2 з них причалили до пристані. Скільки пароходів ще залишилось на морі? (9)
- Один віслюк ніс 10 кг цукру, а інший – 10 кг заліза. У якого віслюка вантаж важче?(однаковий)
- Скільки горіхів у порожньому стакані? (0)
- Скільки лап у двох ведмедів? (8)
- Росте 2 берези, на кожній березі по 1 гілці, на кожній гілці по 2 яблука. Скільки усього яблук? (0)
- На столі лежало одне яблуко його розрізали на чотири частини, скільки яблук стало на столі?
- Молодці! Бачиш, Цифрюк, частину твоїх чарів ми вже зняли. Цифрюк!
- Цифрюк: та це було легко! Я подивлюся, чи зможете ви зняти решту.
- «Морські» приклади.
- Ой, ви бачите, далі море. Що ж нам робити?
- Цифрюк: ха-ха. Я знав, що у вас нічого не вийде.
- Почекайте. Бачите кораблі. На кожному кораблі є приклади. Всього 3 кораблі. Тож кожен ряд повинен розв’язати по декілька прикладів, щоб перебратись на інший берег.
- Почнемо.
2+1=3 5-2=3 6-4=2
4-2=2 7-2=5 3+3=6
3+4=7 4+1=5 2+3=5
- Молодці! Так швидко впорались та переправились на інший берег.
- Заморочки з бочки.
- Дивіться на карту уважно. Що ж це? (бочка) мені здається вона тут не просто так. Давайте подивимось що в ній. Так це загадки.
- Ми з вами з легкістю розв’язали приклади і спробуємо також легко розв’язати математичні загадки.
- Щоб записувати числа
Чітко правильно і стисло,
Щоб ці числа прочитати,
Точно все підрахувати,
Розгадати шифри,
Нам потрібні … (цифри)
8) Чисел натуральних в світі є багато,
З них число найбільше не можна назвати
Найменше ж знати всім годиться,
І це звичайно … (одиниця)
- Їх в підручнику багато,
Кожну треба розв’язати.
І не будьте ви ледачі
Та розв’язуйте … (задачі)
- По ній довго можна йти,
Кінця-краю не знайти.
І початку там нема,
Бо це лінія … (пряма)
- Щоб довжини виміряти,
Інструмент цей треба мати.
Як будуємо пряму –
Цей же прилад я візьму.
Вийде не пряма, а змійка,
Як загубиться … (лінійка)
- В навчанні нам допомагає,
Про числа він розповідає,
Відрізки, формули, кути …
Його нам треба берегти.
Повинен знати кожен учень:
Наш друг і помічник …(підручник)
- Фізкуьтхвилинка.
- Ітак, ми впорались з першою половиною завдань тепер нас чекає наступна зупинка – місто Фізкультхвилинки.
Всі піднесли руки – раз!
На носках стоїть весь клас,
Два присіли, руки вниз,
На сусіда подивись.
Раз! – і вгору,
Два! – і вниз,
На сусіда подивись.
Будем дружно ми вставати,
Щоб ногам роботу дати.
Раз – присіли, два – піднялись.
Хай мужніє ваше тіло.
Хто старався присідати,
Може вже відпочивати.
- Ребуси.
- Залишилась друга половина завдань і тоді країну математики буде врятовано, Цифрюк буде добрим та ми врятуємо Добрика.
- Цифрюк: НІ! Я – Цифрюк і не збираюся ставати добрим і зараз я перевірю як ви вмієте розгадувати ребуси.
- Це для нас дуже просто. Так, діти?
7’Я
ТІ100
Е100НІЯ
5’ниця
40А
ПІ100ЛЕТ
- Місто «Веселий рахунок».
- наступна зупинка – Веселий рахунок.
- Скільки сонечок на небі?(1)
- Скільки очей у сови?(2)
- Скільки вогників у світлофора?(3)
- Скільки колес у «Автомобіля»?(4)
- Скільки пальців у рукавички?(5)
- Скільки кольорів у веселки?(7)
- Місто «Фігурне»
- Ще зовсім небагато залишилось часу і ми врятуємо країну Математику, тож давайте старатися.
- Наступна запинка – Місто «Фігурне». В цьому місті живуть незвичайні мешканці, щоб пройти далі, нам необхідно сказати, яких геометричних частин складаються складені чоловічки та з яких цифр.
- Форт Буаяр.
- Молодці, діти! Ми вже майже дістались цілі. Ну що, Цифрюк, може ти все-таки знімеш свої чари та віддаси нам ключі від Форту?
- Цифрюк: Я зніму свої чари, але щ об отримати ключі, вам необхідно розв’язати останнє завдання. Це анаграма.
МОГАПЕРЕ
4 5 67 1 2 3 4
- Яке ж слово зашифровано? Так, правильно. А ось і наш ключ. Тепер ми можемо врятувати Добрика. Разом ми перемогли злі чари. Країну Математику та Добрика вртовано.
- А ось і Добрик. Він дуже вам вдячний і дарує на пам'ять невеличкі подарунки.
ІІІ. Заключна частина.
1. Підсумкова бесіда.
- Де ми сьогодні подорожували?
- Які міста відвідали?
- Які завдання виконували?
- Що вам найбільше запам’яталось?
- Кого ми врятували?
- Нагородження.
- Прощання.
- Ви сьогодні були дуже активними та уважними, допомогли врятувати Добрика. За що він вам дуже вдячний. Тож не забувайте і в житті творити добро та допомагати людям.
- На цьому наше заняття закінчено. До побачення.
|